Історія школи
У 1983 році у Глибоці була відкрита нова освітня установа – Глибоцька ЗОШ №2.
Уже у 1984 році колектив першим у районі розпочав експеримент по навчанню дітей із шести років і своєю працею та успіхами учнів упевнено переконав батьків і громадськість у доцільності та необхідності цього. Результатом роботи є те, що сьогодні школи України приймають у свої ряди саме шестирічок.
У 1988 році створено перший у районі клас з поглибленим вивченням математики.
У 1991 році Глибоцькій ЗОШ №2 надано статус «Глибоцький ліцей». Створено профільний клас – фізико-математичний. У 1992 році відкрито ще один профіль – філологічний.
У 1993 році в школі вперше у районі було введено посаду психолога, який здійснює не тільки просвітницьку, а й діагностичну, психопрофілактичну, корекційну роботу.
У 1994 році засновано шкільне наукове товариство «Еврика». Члени товариства щороку стають переможцями та призерами ІІ та ІІІ етапів захисту НДР.
У 1995 році відкрито ще один профіль – біолого-хімічний, а в 2015 році – історико- географічний. У 1995 році написаний гімн Глибоцького ліцею на слова вчителя української мови та літератури О.В. Рутецької, а в 2005 році створено герб ліцею. Ці атрибути утверджують неповторність, традиції і внутрішню суть навчального закладу.
У 2003 році на підставі меморандуму про співпрацю у галузі викладання англійської мови, економічної та екологічної освіти і науки України та корпусу миру США в Україні адміністрацією ліцею надіслано анкету для запрошення добровольця корпусу миру США до закладу. З того часу в нас працювало три волонтери: Сінді Вонг (2003/2004 н.р.), Олександра Холтцер (2014 р.) та Ембер Вілхайт (2015/2017 н.р.).
У 2006 році в ліцеї вперше у районі було введено посаду соціального педагога, який здійснює не тільки просвітницьку, а й профілактичну роботу серед учасників освітнього процесу. Працює «Школа психологічних знань для батьків». У 2006 році за результатами діяльності (навчання, участь учнів в олімпіадах, у конкурсах, у захисті НДР, за кількістю вступу випускників до вузів) ліцей переміг у Всеукраїнському конкурсі «100 кращих шкіл України» у номінації «Школа успіху».
У 2013 році засновано Авторську майстерню новаторства керівних та педагогічних кадрів ліцею, девізом якої стали слова В. Сухомлинського: «Творчість, майстерність, досконалість – це наполеглива праця».
У 2013-2014 роках ми вибороли спортивний майданчик та інвентар, беручи участь у проєкті фонду братів Кличків «Клич друзів – граймо разом!» Також заклад отримав «Посилку успіху» за репортаж про роботу спортивних секції у школі.
У 2015 році команда Глибоцького ліцею брала участь у Всеукраїнській олімпіаді «Фінансовий геній» (м. Дніпропетровськ). Трафенчук М. став четвертим, Ванзуряк С. посів третє місце та отримав нагороду у 1000 грн., а Славута Б. виборов титул «Фінансовий геній України» та премію у 50 000 грн. У цьому ж році про ліцей написано в книзі «Перемоги, які увійшли в історію» KLITSCHKO FOUNDATION 2015.
У 2016 році ліцей отримав грант на суму 15 000 грн. за перемогу у конкурсі «Розвиток волонтерського руху на парафіях». З 2016 року впроваджується довгостроковий проєкт «Глибоцький ліцей – демократична школа».
У 2016 році виграли обласний конкурс «Опорна школа». З 2016 року успішно впроваджується проєкт «Школа Енергії». Учні отримали технічну, консультативну та матеріальну підтримку фонду. Зараз школярі діляться результатами проєкту через презентації, семінари, інтерактивні та мотиваційні завдання, квести та інші освітньо-розважальні заходи. У 2017 році у рамках спільного проєкту корпусу миру США, Глибоцької селищної ради та Глибоцького ліцею проведено гендерно-екологічний проєкт «Залиши після себе відбитки взуття, а не сміття». У 2017 році відкрито цифрову лабораторію фізики, екології та енергозбереження.
З 2017/2018 н.р. втілюємо у життя Концепцію Нової української школи. У перших класах реалізовували систему «Розвивального навчання» за концепцією Д.Б. Ельконіна – В.В. Давидова.
У 2017 році опис проєкту «Залиши тільки відбитки взуття, а не сміття» увійшов до книги «Каталог кращих практик молодіжної роботи в Україні».
У 2019 році реалізовано проєкт «Сталий розвиток сільських територій Чернівецької та Одеської областей». Фінансується Австрійською Агенцією Розвитку та впроваджується Програмою розвитку ООН, співфінансується Глибоцькою селищною радою та громадською організацією «Простір розвитку громад». У рамках проєкту було замінено всі вікна в ліцеї. З 2019 року громадська організація «Простір розвитку громад» представляє Україну на Карпатській платформі (Регіональна організація країн Карпатського регіону). У 2019 році – учасники проєкту «Децентралізація на практиці 2. Вчимося один в одного». Ліцей приймав неодноразово делегації з різних областей України (Донецької, Луганської, Одеської, Хмельницької та ін.). На базі Глибоцького ліцею проходив «Форум молодіжного лідера Глибоцької ОТГ» за підтримки Української академії лідерства. Взяли участь у проєкті «Децентралізація приносить прозорість в освіті».
2021 році ліцей став опорним закладом освіти, з філіями: Михалівська, Слобідська та Червонодібровська.
Директори:
Барський Володимир Давидович 1983-1998
Шевченко Ольга Василівна 1998-2011
Глобак Дмитрій Іванович 2011